Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Jo Nesbo – Švábi

Další chybějící dílek v sérii s Harry Holem doplněný. Jaký je druhý díl slavné série?

Nesbo měl evidentně zálibu posílat svého detektiva za hranice Norska. Typicky, když v cizině umře nějaký Nor. Zatímco v případě Netopýra to byla mrtvá žena a Austrálie, ve Švábech jde o diskrétní vyšetřování smrti norského velvyslance v Thajsku.

Harry je po posledním případu slušně v zadeli, ale právě to se šéfům a politikům, pro něž je případ citlivý, hodí. Hole se tak ocitá ve světě, kde vše funguje trošku jinak.

Protože se děj odehrává s Thajsku, zákonitě v něm rezonuje sexuální turistika a to dost nepříjemně.

💡 Podívejte se, kde najít knihy zdarma.

Jinak Nesbo opět – a to se budu asi vždy v jeho případě opakovat – pěkně a pro čtenáře skvěle zavádějícím způsobem kupí vrstvy příběhu. Harry opět neunikne milostné zápletce a Nesbo ve svém stylu nešetří ani mrtvolami. Děj graduje strhujícím a akčním finále. Následující krátký epilog naznačí, jak se právě skončený případ na Harrym podepsal.

Zatímco u prvního dílu série, tedy Netopýra, chyběl zkraje větší tah na branku, Švábi jedou hned zkraje a i dějové kompozice přinášejí větší detail. To je nakonec dojem i většiny čtenářů na knižních portálech.

Co jsem si dřív uvědomoval spíše na pozadí přes Harryho pozdější vztah k Rachel, je silná ženská linie, která se knihami táhne. V každé knize jsou silné ženské osobnosti, často s výjimečnými schopnostmi, nebo aspoň vlivem na Harryho. A velmi často se jim stane nepěkná věc.

Za mě určitě doporučuji. Koupit můžete třeba na Knihy Dobrovský.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec