Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

KategorieBydlení

Recenze: Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush

O Vánocích před dvěma lety jsme se rozhodli, že si konečně pořídíme sonické kartáčky. Děti už byly větší a chtěl jsme tak vylepšit kvalitu čištění u nich i u sebe. Většina sonických kartáčků známých značek mi přijde zbytečně drahá, zvlášť, když potřebujete čtyři kusy. Volba padla na Xiaomi, konkrétně model Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush.

Výměna sekačky po šesti letech

V létě 2013 jsme koupili novou benzínovou sekačku. Po čtení mnoha recenzí jsem koupil model od značky AL-KO s označením Silver 51 BR-A Comfort 4 in 1. Po šesti letech se mi povedlo ohnout hřídel, opravu v prodejně Konvička v Přerově nacenili jen o fous levněji, než vyšla nová. Takže máme nástupce.

Stavíme vyvýšený záhon

Loni na podzim Marki vymyslela, že zrušíme zahrádku na původním místě a přesuneme ji do vyvýšeného záhonu. Jako obvykle v takovém projektu mi připadly pomocné práce:-) Kvůli terase jsme loni stihli jen část a letos finišujeme. Jaký je stav?

Vertikutátor: věrný přítel majitele zahrady. Co to je, kdy a jak používat?

Naše zahrada má okolo sedmi set metrů čtverečných. Většinu z ní tvoří travnatá plocha, která vyžaduje pravidelnou údržbu. Kromě obligátního sekání jde ještě o činnosti, které se opakují jen dva až třikrát do roka, ale pro stav trávníku – u nás v poctivém village style, žádný golfový green – jsou dost zásadní. Na jaře a na podzim prostě musíte zbavit trávník mrtvé hmoty, mechů a trošku...

IKEA Symfonisk – světlo a zvuk v jednom

IKEA se vždy uměla zaměřovat na nápaditá řešení. Ani moderní technologické trendy neignoruje, má třeba rolety ovládané přes Google Asistenta, chytré žárovky nebo bezdrátové dobíjecí podložky přímo v nábytku. A od dubna má v prodeji skvělý  mix světla a zvuku.

Jak jsem objevil vysavač listí (Parkside z Lídlu)

Podzim v pubertě znamenal, že celá rodina naběhneme na zahradu a budeme hrabat listí ze sadu. Na vlastním domě tolik listí zatím nemám a na údržbu trávy si vystačím s vertikutátorem. Ale s novou terasou, kolem níž roste psí víno, vyvstala nutnost ji nějak efektivně a rychle od spadlého bordelu čistit. Jak? Vysavačem.

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec