Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Recenze: David Lagecrantz – Dívka, která musí zemřít

Stieg Larsson, otec “severské krimi” po sobě zanechal nedokončené dílo. Sérii Milénium, která začala famozním kouskem Muži, kteří nenávidí ženy. Po třetím dílu série bohužel zesnul. Na čtenáře se ale usmálo štěstí a celou sérii se pokusil dokončit David Lagercrantz. Celkem přidal tři knihy. Dívka, která musí zemřít, celý příběh uzavírá.

Už od prvního dílu “návazné části” (Dívka v pavoučí síti) se mi Lagecrantzův styl psaní líbil. Podobně jako u Larssona mi přišel strohý a akční. Pravda, schopnosti Lisbeth Salanderové časem nabývají až neuvěřitelných rozměrů, ale je to fikce, takže proč ne.

Byl jsem vlastně moc zvědavý, jak dopadne další kolo souboje v rámci starého rodinného sváru v Lisbětině podivné rodinně. Lagercrantz v knize dobře využívá i aktuálního tématu fake news a trollích farem z Ruska.

Jednotlivá vlákna zápletky Lagecrantz postupně splétá a na konec nechá explodovat konec jako z akčního filmu. Mimochodem, první tři díly série Milenium byly natočeny jako televizní film (jsou moc dobré, hlavně ten první) a z prvního filmu dokonce udělal David Fincher remake s Danielem Craigem.

💡 Podívejte se, kde najít knihy zdarma.

Knížka je napínavá a doslova jsem ji vdechnul během 4 několika hodinových seancí. Pokud vás žánr baví, zkuste další severské detektivky zde.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec