Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Mario Puzo – ‚K‘ znamená Kennedy

Když bych měl vést moji nejoblíbenější knihu, bude to Kmotr od Mária Puza. Narazil jsem na ni v pubertě u prababičky v knihovně. Už tehdy měla silně zažloutlé stránky a na konci byl přísný komunistický doslov o tom, jak hrozné věci jsou v západním světě možné. Kmotra jsem od té doby přečetl nespočetněkrát.

Ale jiné autorovy knížky mě zatím míjely. Takže když jsem při rekonstrukci pokoje našel knížku “‚K‘ znamená Kennedy” (koupenou ve výprodeji knih v místní veřejné knihovně), dal jsem jí šanci.

Jde opět o fikci postavenou na reálném základě. Celý děj se točí okolo prezidenta Kennedyho. Ne toho slavného zavražděného, ale jeho mladšího synovce, který to později dotáhl do stejné funkce.

K tomu Puzo přidává ďábelský plán teroristů, který míří proti Americe (a nejen tam). Rafinovaně přidává i vysoké byznysové hráče s jejich vlastními cíli.

💡 Podívejte se, kde najít knihy zdarma.

Autorův cit pro postavy a popisy jejich charakterů a motivací zapříčinil úspěch Kmotra. V ‚K‘ znamená Kennedy je stejně dobrý. Dějová linka také vystřelí dobře, ale pak začne místy ztrácet tempo.

Zpětně se mi zdálo, jako by knihu psalo víc lidí, nebo Puzo procházel při její tvorbě různými obdobími. Zatímco někde je strhující, jinde se kniha začíná vléct.

Samotné finále bylo paradoxně nejslabší částí knížky. I tak jsem si ji užil a fanouškům Kmotra můžu doporučit.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec