Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Jo Nesbo – Červenka

Třetím dílem holeovské série z pera hvězdy severské krimi jsem konečně zkompletoval celou sérii. A Červenka v ní obsazuje určitě jednu z nejvyšších příček.

V tomto díle vstupují na scénu postavy, s nimiž se budete setkávat i v dalších dílech. Když už jsem znal další dějové linky, čekal jsem, kdy se Harry seznámí s Rachel a jak to celé proběhne. Osudové setkání Nesbo popsal tak, že jsem s Harrym úplně cítil ten zásah!

Seznámíme se také s Princem, které Harry bude ještě pronásledovat. A na scénu vstupuje také otylý psycholog Ståle Aune, který Harrymu jednou …

na to si počkejte.

💡 Podívejte se, kde najít knihy zdarma.

U Červenky mě nadchly dvě linie, z nichž každá se odehrává v jiné době. Jedna je zasazená do druhé světové války, kde Nesbo brnká na nejspíš dost citlivou notu norské kolaborace za druhé světové války. Ve druhé – současné – se Harry opět po pěkném úvodním průšvihu ocitne mimo své obvyklé prostředí.

Když už mám za sebou celou sérii, můžu myslím říct, že Červenka je přesně tak kniha, kde Nesbo autorsky dosáhl špičkové úrovně, již následně ještě vylepšuje. Dějová linka je sympaticky komplikovaná. Postavy jsou vykreslené tak akorát a na autorových postřezích a pečlivém průzkumu a přípravě postavené detaily čtenáře pohltí.

Ani tady nechybí ženská postava, k níž má Harry silné citové pouto a které cesty zkříží paní s kosou.

Pro ty, kteří žádnou holeovku ješte nečetli, už dokonce začaly vycházet i speciální boxy, kde je více dílů pohromadě. Třeba prvních pět dílů v měkké vazby nestojí ani tisíc korun.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec