Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Adler Olsen: Obět 2117

Sérii knih s oddělením Q od Jussi Adler Olssena jsem propadl hned s první knížkou. Kombinace neuvěřitelně morousovitého komisaře Carla Morcka, jeho iráckého parťáka Asada a dalších speciálních charakterů byla skvěle podaná. Zatím poslední díl se jmenuje Obět 2117 a lákavý byl už jen tím, že sliboval rozuzlení Asadovy tajemné historie.

Adler Olssen děj spojil s uprchlickou vlnou, kterou si celá Evropa pamatuje. Na jejím základu vystavěl hned několik linek, z nichž dvě se odehrávají v přítomnosti a jedna v minulosti.

Část dějové linky sledujeme očima španělského novináře, který představuje dokonalou ukázku slabého charakteru, z jehož občasných úvah až mrazí. ten se dostane vlastně náhodou na stopu chystanému teroristickému útoku, za nímž se ale skrývá i napojení na Asadovu historii. Víc z této linky prozrazovat nebudu.

Současně také část oddělení Q pátrá po pomateném mladíkovi, který se rozhodl zabít své rodiče a pár dalších lidí. V této linii pěkně zraje postava Gordona, který je na oddělení Q takové mladé snaživé tele.

💡 Podívejte se, kde najít knihy zdarma.

Celkově je děj opravdu monumentální a zasloužil by si zfilmovat. Ale to bych se bál, že by díky ořezávání děje dopadl podobně, jako už dříve natočené snímky s Oddělením Q.

Suma sumárum – Oddělení Q je zpět v plné parádě! A taky díky za vysokou laťku humoru, který autor dávkuje pro milovníky sarkasmů.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec