Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

TémaRecenze knih

Od dětství rád čtu. Knížek jsem přečetl stovky všech možných žánrů. Začalo to řeckými pověstmi, pak mayovkami a do toho přišla literatura faktu a hlavně sci-fi.

Mario Puzo – ‚K‘ znamená Kennedy

Když bych měl vést moji nejoblíbenější knihu, bude to Kmotr od Mária Puza. Narazil jsem na ni v pubertě u prababičky v knihovně. Už tehdy měla silně zažloutlé stránky a na konci byl přísný komunistický doslov o tom, jak hrozné věci jsou v západním světě možné. Kmotra jsem od té doby přečetl nespočetněkrát.

Ale jiné autorovy knížky mě zatím míjely. Takže když jsem při rekonstrukci pokoje našel knížku “‚K‘ znamená Kennedy” (koupenou ve výprodeji knih v místní veřejné knihovně), dal jsem jí šanci.

(Pokračování textu…)

Adler Olsen: Obět 2117

Sérii knih s oddělením Q od Jussi Adler Olssena jsem propadl hned s první knížkou. Kombinace neuvěřitelně morousovitého komisaře Carla Morcka, jeho iráckého parťáka Asada a dalších speciálních charakterů byla skvěle podaná. Zatím poslední díl se jmenuje Obět 2117 a lákavý byl už jen tím, že sliboval rozuzlení Asadovy tajemné historie.

(Pokračování textu…)

Recenze: David Lagecrantz – Dívka, která musí zemřít

Stieg Larsson, otec “severské krimi” po sobě zanechal nedokončené dílo. Sérii Milénium, která začala famozním kouskem Muži, kteří nenávidí ženy. Po třetím dílu série bohužel zesnul. Na čtenáře se ale usmálo štěstí a celou sérii se pokusil dokončit David Lagercrantz. Celkem přidal tři knihy. Dívka, která musí zemřít, celý příběh uzavírá.

(Pokračování textu…)

Jo Nesbo – Nůž

Poslední letošní beletrii jsem četl v dubnu a šlo o Selfies od Jussi Adler-Olsen. Od té doby jsem rozečetl hromadu byznys knížek, ale nedaří se mi je dočíst. Holt to chtělo zase příběhovou linku. Naštěstí nedávno vyšel nový Nesbo. Další příběh s Harry Holem jsem přečetl za tři dny.

(Pokračování textu…)

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec