Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Dřevěná jídelní židle pro děti od Geuther Family

Když byl Samuel ještě malý, rozhodli jsme se mu koupit židli, která mu chvíli vydrží. Na to existuje celý segment tzv. rostoucích židlí, na nichž mohou děti sedět od zhruba jednoho roku až do doby, než dosáhnout i třeba 80 kg. Po pečlivém výběru padla volba na rostoucí židli Geuther Family.

Rozhodli jsme se nehledět moc na cenu, vždyť taková židle má vydržet. Jako materiál jsme preferovali dřevo a nakonec jsme tedy objednali již zmíněnou Geuther Family v bílé barvě.

Líbil se nám design a člověk má k německým produktům přece jen jakousi důvěru. O to víc nás mrzelo, když jsme po rozbalení zjistili, že na opěradle jsou přilepené kusy laku navíc, což jsme se vzhledem k barvě rozhodli přejít. Smutnější už byla montáž.

Německá preciznost asi už všude nefunguje, protože některé otvory, které jsou v židli vyvrtané, měli menší průměr, než díly, co do nich měly vstupovat, případně i menší hloubky. Takže jsme museli aplikovat v minulosti v Česku tolik populární dodo, nebo-li dodělej doma.

Vyčistit, zvětšit, smontovat. Z chyb rozhodně neviníme prodejce, ten dostane jen zabalenou kartonovou krabici, ale výrobci do Německa bychom rádi napsali naše dojmy.

Ošklivé lakování na naší židli

Po praktické stránce je ale židle skvělá.  Snadno se s ní manipuluje a syn je s ní velmi spokojený. Spokojení jsme i s designem, který je docela neutrální a nadčasový. Bílá barva se hodí skoro ke všemu, i když na ní vidíte veškeré nečistoty. Kdo má děti ale stejně ví, že neustálému maratonu čistění a uklízení se nevyhne:)

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec