Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Zásuvky Powercube mě baví

Když máte starý dům, kde jste neřešili rozvody elektřiny, musíte si vystačit s počtem zásuvek, který v domě nechal jeho původní stavitel. Když vám to nesedí, investujete buď do elektrikáře a stavebních úprav, nebo do Powercube. Já zatím preferuji to druhé.

Powercube je šikovný nápad, jak dostat maximum z běžného rozbočovače. Tím nápadem je tvar kostky. Tvar, který navíc pod uvedení na trh dostal Reddot Design Award. Tudíž i docela dobře vypadá.

Základní model je obyčejná rozdvojka s 5 zásuvkami. Mít je můžete i jako prodlužovací šňůru a to včetně ukotvení k pracovní desce stolu. Nebo vyměníte jednu zásuvku za dva vstupy pro USB konektory (nabíjení až 2A). Tento model máme v obývacím pokoji vedle gauče, takže pro nabíjení mobilů už nemusíme hledat nabíječky.

Powercube postupně možnosti kostky rozšiřoval. Přibyla tak třeba kostka s dálkovým ovládáním (vypnout/zapnout), model s plochou pro bezdrátové dobíjení, jeden kousek s integrovaným wifi routerem a nakonec typ Smart Home, který se dá ovládat přes aplikaci.

Na Powercube mi vadí jen pár maličkostí. U jedné se mi stalo, že po několika letech plast okolo kolíků zkřehl a praskl. Jiný model mi praskl na těle. Prostě únava materiálu. Jinak na ně ale nedám dopustit a už moc lidem jsem je i úspěšně doporučil.

Náhledový obrázek jsem si vypůjčil z https://www.powercube.cz/.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec