Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Zahrajte si zábavnou bitvu žab – Kvak!

Dobrých deskovek není nikdy dost. Ne každá navíc musí být složitá, aby měla velký zábavní potenciál. Dneska vám ukážu Kvak, který se dá hrát ve čtyřech a náramně pokaždé pobaví.

Pro koho hra je

Hra je určená dětem od šesti let, ale pokud máte doma pětiletku, myslím, že si s tím poradí. Hrát mohou dva až čtyři hráči.

Balení

Kvak patří mezi ty hry, kde se složitý herní mechanismus tolik nepromítne do ceny. V balení najdete:

Tip: podívejte se také nejlepší deskové hry, které jsem pro vás vybral.

 • herní karty (v pexeso stylu)
 • čtyři sady barevně odlišených žabiček (mamka a malé žabičky)
 • čtyři sady žetonů s žabáky

Jak se hraje

Cílem hry je dostat z herní desky žabí maminky vašich protihráčů. Každý hráč si na začátek postaví podle plánu na kartu žabí mamku a dva prcky.

Herní plochu poskládáte z celkem 64 kartiček. Po ní se vždy v jenom tahu může každý hráč posunout na libovolnou přímo sousedící kartičku. Jakmile na kartičku vstoupí, musí ji otočit, aby se dozvěděl, na co ve vodě narazil. A tady to začíná být veselé. Na co můžete narazit a jakou to má funkci?

 • Samec – pokud na kartu vstoupí mamka, zplodí spolu malou žabku. Logicky, kdo má víc žabek, má víc šancí zlikvidovat konkurenty
 • Komár nebo leknín – obě karty slouží ke zrychlení pohybu nebo přidání dalšího tahu
 • Rákos – místo na odpočinek
 • Bláto – stojíte jedno kolo
 • Štika – prostě vás sežere, pokud na skočí mamka, prohráli jste

Pravidla nejsou složitá, ale díky různým nástrahám a vylepšením je hra dostatečně strategická, i když je založená na náhodě. Ta ovšem končí v momentu, kdy je většina karet otočená a hráči začínají kombinovat i na několik tahů po sobě.

Cena

Hru můžete koupit už od 450,- korun.

Video recenze

Zdroj obrázku: http://hrajeme.cz/

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

2 komentáře

 • Musím říct, že mě na první pohled nezaujala, ale pomalu se to přelamuje v chuť ji domů pořídit. Hrajeme teď deskovky často a je třeba jich mít víc a střídat je. 🙂

  • To jsme na tom stejně:) První dojem byl, že je to infantilní kousek. To se ale rychle změnilo a doma ve čtyřech dáváme kruté souboje. Líbilo se to i mamxe (60+). Je to v tom slušný mix náhody a taktiky a přitom to není hra nadlouho. Ideální kousek na cesty.

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec