Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Zahradní nábytek od Ingeldu

Před pěti lety jsme se konečně pustili do zahradního posezení. Začalo to nevinně návštěvou výstavy Floria v Kroměříži.

Tam jsme vyrazili nechat si poradit s nákupem dřevin a nakonec odešli s objednávkou zahradního setu od firmy Ingeld z Velkého Meziříčí. Původně jsme si vybrali jeden kompletní set, ale po chvilce testování a spekulování jsme nakonec udělal mix různých setů.

Lavici jsme vybrali z řady Berlin, ze stejné řady byly nakonec i polohovací židle  a stůl byl z řady Helsinki. Vybrali jsme si šedý nátěr, který Ingeld nově zařadil do své nabídky. Ten je udělaný s mírnou patinou, občas tedy prosvítá dřevo a celé to vypadá prostě skvěle.

Při montáži jsme zjistili, že u jedné židle chybí pár kovových součástek, bez nichž se nedala smontovat. Zavolali jsme výrobci a za dva dny jsme měli ve schránce komplet balení nových dílů, což velmi oceňuji.

Na výstavě jsme si vyžádali i vzorník sedáků, který nám prodejce zaslal mailem a následně jsme jsme objednali šedý kárový vzor a dostali jsme na něj stejnou slevu, jako za objednávku na výstavě.

Veškerý nábytek je z borovice a i po po pěti letech s celkem ledabylou péčí pořád vypadá skvěle, jen trošku chytil elegantní patinu.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

4 komentáře

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec