Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Vyzkoušel jsem parní čištění

Kamarád pořídil stroj pro parní čištění, a tak jsem se ho rozhodl vyzkoušet.

Jedná se o docela kompaktní model Kärcher SC 2.550 C, který se dá pořídit do pěti tisíc korun. Docela mě překvapilo, jak je stroj maličký. Velice povedeně je řešeno i spojování jednotlivých dílů, z nichž můžete poskládat různé kombinace pro všechny možné účely. Já jsem chtěl se strojem očistit dlaždice v koupelně, a pak samozřejmě také na podlaze chodby.

Obojí jsem dokázal uklidit velice rychle, což mě dost potěšilo. Nevýhodou byla pára, která už v tak dost parném odpolední k tepelné pohodě rozhodně nepřispěla. V místnostech také při použití doporučuji dobře větrat. Zbavil jsem se ale například několika skvrn, které bych na zemi musel odstranit mechanicky, tady prostě vlivem teploty pustily a snadno jsem je setřel.

Nádržku na vodu jsem musel naplnit dvakrát, mimochodem první nahřátí parního čističe na provozní teplotu trvalo asi pět minut. Po nahřátí jsem ale moc později vodu doplnit, aniž bych musel stroj vypínat. Dobře jsou řešené i bezpečnostní pojistky.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec