Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Výměna sekačky po šesti letech

V létě 2013 jsme koupili novou benzínovou sekačku. Po čtení mnoha recenzí jsem koupil model od značky AL-KO s označením Silver 51 BR-A Comfort 4 in 1. Po šesti letech se mi povedlo ohnout hřídel, opravu v prodejně Konvička v Přerově nacenili jen o fous levněji, než vyšla nová. Takže máme nástupce.

Nový model pokračuje v atraktivních název značky a zove se AL-KO Classic 4.66 P-A 2 in 1. V prodejně jsem chvíli řešil, jestli vzít model s pojezdem a rozhodl se, že ne. Důvod?

Pojezd většinou jel pomaleji, než jsem chtěl já. Sekačka je díky němu taky těžší. Navíc naše zahrada je typická Haná. Placatá, kam oko – 50 metrů – dohlédne. Ušetřil jsem tisícovku.

I záběr je o něco menší, 46 cm oproti původním 51. Pět centimetrů na našem pozemku parádu neudělá. I jakési funkce ubyly, chybí mulčování – nepoužil jsem – a boční výhoz – taky jsem nepoužíval a jen se musel zbytečně čistit.

Doma mě potěšilo, že koš sekačky je identický, jako ten původní. Tudíž má dva pro strýčka Příhodu.

Tož to je ona, sekačka AL-KO 4.66 P-A Classic Edition 2 v 1

Nová sekačka mi přijde tišší. Motor ztratil 300 W výkonu, i hmotnost je nižší o 8 kilo. Jako nevýhodu vidím menší zadní kolečka, ale dá se s tím žít. Před startem je potřeba pomačkat sytič, to mě docela zaujalo jako retro funkce. Výškové nastavení zůstalo stejné, takže 7 poloh.

První sekání dopadlo bez problémů, sekačka se opravdu dobře ovládá. Nižší hmotnost je znát a jsem za ni rád. Letos ji plánuji ještě robotizovat. Svěřím ji našemu třeťákovi.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec