Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Tipy na deskové hry z Deskohraní 2019

Deskovky jsou skvělý způsob, jak si užít rodinnou zábavu s dětmi a zároveň jim rozvíjet myšlení. Proto jsme se už podruhé vydali na Deskohraní do Prahy a 3/4 našeho týmu kvůli tomu vstávalo v pět ráno. Co mě letos zaujalo?

Děti jsme si na akci rozdělili (já  8 let, Marki 6 let). Některé hry jsme hráli v párech a jiné všichni společně. A  tady jsou mé slíbené tipy.

Děsnej krvák

Hra pro 14+, kterou zvládl i Samík. Hrajete za vybranou rodinku příšer, jejímž úkolem je vyvraždit během jedné noci chatu s pěti studenty. Cool námět pro děti, že?:)

Tip: podívejte se také nejlepší deskové hry, které jsem pro vás vybral.

Děsnej krvák

Ve hře jsou různé typy příšer a každá má nějaké speciální vlastnosti. Herně jde o o mix karetních a kostkových tahů.

Pravidla sice vypadají na první pohled komplikovaně, ale jen chvíli. Líbila se mi možnost nejen sám dosahovat cílů, ale i znemožňovat to ostatním.

Hra stojí poměrně dost, skoro 1800,- Kč a k dostání je třeba na Knihy Dobrovský.

Krycí jména: obrázky

Na první pohled jednoduchá hra je ve skutečnosti velká výzva. Máte sadu karet s obrázky, které jsou vždy mixem několika předmětů. Hraje se ve dvojicích proti sobě. Jen z páru musí tomu druhému pouze jedním slovem naznačit, jakou kartu nebo skupinu karet má na mysli. Slovo nesmí označovat přímo věc, která je na obrázku, má jít o vyvolání asociace.

Krycí jména: obrázky

Karty jsou navíc přiřazené pro jednotlivé týmu na malé mapce, kterou vidí pouze napovídající.

S malými dětmi můžete volit opravu jednoduché nápovědy, ale pro větší zábavu a rozvoj malých mozků je lepší volit spíše ty těžší. Například na obrázku byly hodiny stojící na kuří nožce. K tomu může být nápověda třeba “mrazík”.

Hru můžete pořídit pod 500,- Kč třeba zde.

Osadníci z Katanu: junior

Mírně zjednodušená verze klasické deskovky, ve které je vašim cílem postavit základy na ostrovech dříve, než vaši soupeři. K tomu potřebujete suroviny, z nichž stavíte lodě nebo samotné základy. Jednoduché a přitom strategické.

Osadnící z Katanu: Junior

Cena okolo 600,- Kč třeba zde.

Memoir 44

Tuhle hru jsme viděli hrát jednu dvojici a hned nás zaujala. Tanky, děla a pěchota v klasické tahové strategii, která vyšla jako připomínka dne D. Bohužel jsme ji nemohli zkusit, protože v balení, které jsme našli k půjčení, chyběla část vybavení.

Memoir 44

Taky byla celá v angličtině, ale s tím bychom si poradili. Ke hře je navíc mnoho rozšíření a určitě se k ní budeme chtít dostat i doma.

Díky spoustě herního vybavení je tahle hra z těch dražších a stojí okolo 1400,- Kč třeba na Fantasyobchod.cz.

Mars: teraformace

Tahle hra zaujala mě, bohužel jsme ji nestihli vyzkoušet. Slibný námět pro budovatelskou strategii až pro pět hráčů.

Mars: teraformace

K dostání na Mall pod 950,- Kč.

A co vy? Hrajete deskovky sami nebo s dětmi? Podělte se o zajímavé tipy v komentářích.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec