Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Recenze: XIAOMI Qingping Bluetooth Alarm Clock

Občas jen tak surfuju po Aliexpressu a sleduju různé blbosti, jestli mi něco nepadne do oka. Posledním takovým úlovkem je i maličký bluetooth budík, na který se dneska mrkneme podrobněji.

Design

Vzhled budíčku je to, co mě přilákalo na první pohled. Hladké tělo bez jediného tlačítka a oblé hrany. Organicky působící vzhled odkazuje trošku někam do 50. nebo 70. let.

Jediný ovládací prvek je nápaditě ukrytý ve spodní části budíku. Tlačítko obsluhuje prostým zmáčknutím budíku. Chválím.

Přední ploše dominuje LCD displej. Ten svítí buď automaticky, nebo podle denní doby. Rozměry budíku 80,3 × 83 × 41 milimetrů, je to fakt prcek. K dispozici ve třech barvách: bílé, modré, nebo zelené. Ta bílá mně spíš připomíná kávovou.

Funkce

Kromě hodin je zde pochopitelně budík. V aplikaci si vyberete jeden z devíti zvuků. Ten aplikace pošle do budíku.

Přístroj obsahuje i teploměr a senzor vlhkosti v dané místnosti. Ten se dá využít třeba pro řízení větrání v zimně nebo po ránu. Aplikace vám dokonce zašle notifikace na příliš nízkou teplotu nebo nevyhovující vlhkost.

Ovládání

Vše se řeší přes aplikaci Qingping+ v telefonu. Původně jsem čekal, že budík půjde nastavit přes Mi Home, kde je většina produktů Xiaomi, ale v databázi tam budíky není.

Díky spojení přes Bluetooth se nastaví aktuální čas a zvolíte i lokalitu. Nastavit lze také, jak dlouho má displej svítit po stisku tlačítka, maximum je 30 vteřin. Volit lze i jas a nechybí ani noční režim. V něm vyberete od kdy do kdy a jak jasně má displej svítit.

Výše jsem zmínil tlačítko. Je z gumy, a budík na něm budík stojí. Když jej zmáčknete, displej se rozsvítí.

Hodnocení

Malý, milý a s užitečnými funkcemi. Tak bych v kostce zhodnotil tento budíček. Okouzlí i designem, hodí se naprosto kamkoliv (OK, mimo rustikálních interiérů 🙂 ) a cena je opravdu lidová.

Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock
Design
100
Displej
90
Ovládání
80
Pro
Hezky vypadá
Dobré funkce
Proti
Aplikace v angličtině
90
Líbí se vám?

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec