Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Recenze: Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush

O Vánocích před dvěma lety jsme se rozhodli, že si konečně pořídíme sonické kartáčky. Děti už byly větší a chtěl jsme tak vylepšit kvalitu čištění u nich i u sebe. Většina sonických kartáčků známých značek mi přijde zbytečně drahá, zvlášť, když potřebujete čtyři kusy. Volba padla na Xiaomi, konkrétně model Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush.

Běžně stojí okolo tisícikoruny, Alza před svátky udělala akci, kdy jeden stál 799. Počet kusů na jednu objednávku byl omezený na jeden. Shodou okolností jsem byl v Praze a početní omezení vyřešily 4 různé mailové schránky:)

Chytřejší kartáček? Ale jděte!

Na kartáčcích mě původně lákal i jejich Bluetooth modul, který ve spojení s aplikací Mi Home sliboval zajímavé statistiky o čistění zubů a gamifikační prvky.

Nebudu vás napínat, tahle funkce je úplně na nic. Do dat se totiž za daný den propíše jen jeden cyklus. Pokud uděláte tři po sobě, aplikace to vůbec neví. Tím pro mě hrátky s gamifikací skončily.

Jak čistí?

Tady jsem spokojený. Výměnné hlavice mají slušnou výdrž a štětinky jsou tak akorát tvrdé. Popravdě jsem napřed čekal zázraky, že mi bude svítit pusa, jako když se usměje Tom Cruise. To se nestalo. Rozhodně si ale čistím zuby déle díky předem definovaným cyklům. A někdy to funguje i na děti.

V aplikaci můžete nastavit dobu cyklu, ale ne libovolně, maximum je 2 minuty. Stejně tak můžete vybrat intenzitu, ta jde ale měnit i mechanicky na kartáčku stisknutím tlačítka.

Jedno tlačítko vládne všem

Zajímavou funkcí je volba, kdy na posledních 30 sekund cyklu kartáček zapne turbo a vyšší výkon.

Kartáček je voděodolný, snese běžné postříkání a omývání, protože se na něm jinak usazuje vodní kámen.

Dobíjení

Indukční, kartáček nasadíte na stojánek a nabíjí se. Úroveň nabití ukazuje LED v těle kartáčku, tu běžně nevidíte. V našem počtu 4 kusů zabírají stojánky vlastní prostor v koupelnovém regálu a při nabíjení je o tzv. barevnou hudbu (Pro vás mimo generace 90s – šlo o kazeťákové přehrávače s osvětlením blikajícím v rytmu hudby).

Protože má každý stojánek vlastní USB kabel, pořídil jsem z Aliexpressu USB nabíječku se 4 výstupy (něco takového) a ta nám teď hyzdí zásuvku. Bez pravidelného nabíjení totiž kartáčky moc dlouho nevydrží, a tak je lepší je mít v nabíječce pořád.

Zvláštní je, že některé se ve zcela náhodném pořadí odmítají nabíjet a pomůže až výměna samotného stojánku za jiný. Záhada, kterou jsme zatím nevyřešili.

Verdikt

Pokud chcete svěřit část dentální hygieny jinému, než rukou poháněném kartáčku, je Xiaomi myslím dobrá volba. Dětem dá díky cyklování řád, ale dohlížet na ně musíte i tak.:) Cenově patří mezi střední třídu a má celkem rozumné možnosti nastavení. Lepší je kupovat v sadě, jako třeba dvojici na Mall, vyjde to levněji.

Video

Omrknout kartáček můžete i na videu níže.

Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush
Vzhled
90
Výdrž
70
Funkce
70
Pro
Aplikace pro evidenci čištění u dětí
Odolnost
Kvalitní štětiny
Proti
Vyšší cena
77

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec