Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Recenze: RC písečná buggy Across

Náš Sam do malička dostával různá auta na dálkové ovládání. Všechny předčasně, žádné nezvládl ovládat a některé konstrukčně ani dobře ovládat nešly (nekupujte levné modely!). Ve třetí třídě si opět přál auto na ovládání. Nastal čas na skutečně dobré – a rozumně drahé – RC auto.

Měřítko a typ auta

Protože bydlíme na polní cestě za městem a máme zahradu, volba byla jasná. Musí to být teréňák a nic malého.

O RC modelech jsem věděl kulové, takže nastala doba studia na internetu.

Nejprve velikost. Tu u modelů vyjadřuje měřítko. Vybral jsem nakonec 1:12, což je už dost obluda, ale ne úplné monstrum. V představě, jak je to vlastně velké, mi dost pomohla videa na YouTube.

V kategorii terénních aut jsem narazil na pojmy jako crawler, buggy, monter truck nebo rally. Jde o typ auta a to, jak se chová v terénu. Chtěl jsem něco univerzálního a tak vyhrála buggy. Může na polní cestu a poradí si i s kopečky.

Baterie

V případě RC modelu dost zásadní věc. Platí jednoduché pravidlo. Čím větší kapacita, tím více si zajezdíte. Obecně se výdrže baterie pohybují od 10 do 30 minut, takže rovnou kupujte minimálně jednu záložní. To podporuje i dlouhá nabíjecí doba, jde o několik hodin.

Můj výběr – RC buggy Across

Nakonec mě zaujal tento model. Má opravdu bytelnou konstrukci a překvapivě výkonný motor. Bugina může letět až 50 km/hodinu a je to opravdu nářez! Výkon využijte i v kopečcích.

Tak to je ona – RC buggy Across

Na videích jsem viděl, že má i slušné nápravy. K tomu dvojité přední osvětlení a regulace maximální možné rychlosti.

Slabiny?

Jedna byla jasná hned předem. Základní baterie má kapacitu 1500 mAh což je tak na 15 minut jízdy. Přikoupil jsem dva kousky s kapacitou 2700 mAh, každá přidá tak 25 minut navíc. Cílem bylo se dostat na hodinu zábavy v kuse.

Druhá slabina se ukázala až při ježdění. Disky kol jsou plastové a jeden velmi brzy praskl u osy. Naštěstí má auto už v základu rezervu. Na reklamaci to bohužel nebylo, ale eshop mi prodal dvě rezervní kola z nějakého testování levněji.

Jak jezdí?

Buginu musím opravdu pochválit. Maximální rychlost je super, jen počítejte s dost pády a kotrmelci. Auto je na to naštěstí stavěné. Zatáčení má dostatečný záběr a driftování v kruhu baví.

Díky osvětlení se s jí dá jezdit i v podvečer, což hlavně na podzim a v zimě fakt oceníte.

Galerie

Udělal jsem pár fotek našeho auta. Je pěkně zaneřáděné po ježdění.

Video

Video RC buggy Across

Hodnocení

Za cenu okolo 3 tisíce Kč je RC buggy Accross ideální vstupenkou do světa RC a kromě dětí se s ní svkěle pobaví i tatínci. Výměnu baterie ale díky fixaci sponkou menší děti sami nezvládnou a brzo ji vyměníme za nějaký drátek. S malou kapacitou baterie počítejte předem a raději si rovnou kupte jedno či dvě kolečka navíc.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec