Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Jak jsem objevil vysavač listí (Parkside z Lídlu)

Podzim v pubertě znamenal, že celá rodina naběhneme na zahradu a budeme hrabat listí ze sadu. Na vlastním domě tolik listí zatím nemám a na údržbu trávy si vystačím s vertikutátorem. Ale s novou terasou, kolem níž roste psí víno, vyvstala nutnost ji nějak efektivně a rychle od spadlého bordelu čistit. Jak? Vysavačem.

Výběr

Hodil jsem očkem na Google, kolik že vlastně stojí vysavače listí, protože jsem neměl ani ponětí. A čekalo mě fajn překvapení. Nějaký obyčejný vysavač se dá koupit i v Lídlu. Právě byl “v akci” model PARKSIDE® PLS 3000 A1  a bez dopravy stál 799,- Kč. Za tuhle cenu stál za test, i když jsem jinak k privátním značkám Lídlu skeptický a obecně taky cokoliv víc před nákupem studuju.

A včera dorazil.

Balení a montáž

V krabici najdete tělo vysavače, tři různé plastové trubky, pytel na odpad a návody. Montáž mi chvilku zabrala, hlavně spojení dvou vysávacích trubic vyžaduje trošku více síly.

PARKSIDE® Elektrický vysavač listí PLS 3000 A1
PARKSIDE® Elektrický vysavač listí PLS 3000 A1

Funkce a parametry vysavače Parkside

Mašinka umí dvě věci. Foukat a vysávat. K oběma účelům potřebujete rozdílné nástavce i nastavení těla stroje. K vysávání si přidejte ještě drcení listí, o které se stará vrtulka integrovaná v nasávacím otvoru.

Příkon je 3000 W přes běžnou zásuvku. Za tohle dostanete tak až 320 km/hodinu, které dostanou podrcené listy a větvičky do 55 litrového pytle.

Vysavač není úplně lehký, nicméně s váhou 3,830 vám pomůže popruh přes rameno. Konfigurace fukaru je o něco lehčí, jde o 2,87 kg.

Délka nasávacích trubic je tak akorát, abych se úplně se svými 187 cm nemusel hrbit.

Práce s vysavačem listí

Po montáži nastal čas na test. První dojmy? Saje dobře, i když je hlučný. Štítek uvádí hlučnost na úrovni 102 dB, což je tak o 50 dB víc, než je denní limit pro běžný hluk. Nikdo ale nečeká, že s příkonem 3kW bude vysavač tichý:)

Líbí se mi, že vysavač díky tahu nevysaje třeba drobný štěrk, mezi který spadne listí. Kónický tvar trubek má nevýhodu k nedostupnějších prostorech.

Vysavač si dobře poradil i s velkými hromadami listí. Pokud nevysál nějakou větvičku, stačilo j vzít a hodit ručně do trubice. O zbytek se postarala gravitace a sekací vrtulka.

Pytel na odpad je velký tak akorát a díky drcení vysajete velkou plochu, než jej budete muset jít vyprázdnit. Nadrcené listí přišlo do kompostu, kde se menší kousky rozloží určitě rychleji.

Fotogalerie

Hodnocení

Vysavač mě zatím mile překvapil. Výkon je dobrý, ergonomie taky. Váha je tak akorát, stejně jako nastavení popruhu. Dlouháni nad 190 cm se nejspíš budou muset trošku sklánět.

Vysavač listí Parkside (Lídl)
Cena
100
Vzhled
88
Hmotnost
60
Hlučnost
60
Funkce
100
Reader Rating0 Votes
0
Pro
Snadná montáž
Vysavač i fukar v jednom
Proti
Poměrně hlučný
82

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec