Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Levné noční osvětlení s pohyhovým senzorem od Xiaomi

Čínská značka Xiaomi, i když u nás známe hlavně mobily a koloběžky, má mnohem širší portfolio výrobků. Když jsem hledal nějaké levné osvětlení na chodbu, u něhož bych se obešel bez složité montáže, narazil jsem Xiaomi Motion Activated Night Light.

Jak světlo vypadá

Design nočního světla se opravdu povedl. Zařízení vypadá dobře, ať už rozsvícené, či zhasnuté. Někmu připomíná oblázek, jinému puk. Průměr těla je 9 cm, takže je to opravdu prcek.

Barvám na výrobku dominuje bílá, kterou doplňuje stříbrno-šedý pásek pod obvodu. Pouze tím prostupuje světlo.  Tím Xiaomi dosáhlo decentního, ale dostačujícího svitu, který  je v noci potřeba.

Ze zadní strany se dostanete k víčku, jenž po odstranění nabízí uložení 3 kusů AA baterií. Také se tam nalézá oboustranná lepící páska. Tou světlo uchytíte tam, kam je potřeba.

U nás je na stropu u dveří do dětského pokoje, aby to naše děti při nočním přesunu na záchod měly pohodlnější. Na stropě máme po prvních majitelích z roku 1975 dřevěné lakované obložení, a tak světlo dobře drží. Poprvé a zatím naposledy odpadlo po pěti měsících.

Když jsme u těch baterií, podle výrobce mají vydržet až rok. My zatím fungujeme stále s první sadou baterií už sedmý měsíc.

V krabičce mimo světlo najdete i průhledný sáček z plastu. S ním můžete světlo zavěsit třeba do šatní skříně. Za to Xiaomi chválím.

Jak Xiaomi Motion Activated Night Light svítí

Teplota světla je 2700K [info k teplotě světla], nemusíte se obávat modrého světla, které nabourává tvorbu melatoninu [info] , který je důležitý pro nástup  a kvalitu spánku. Intenzita osvětlení je opravdu tak akorát.  Světelný tok lze regulovat od 0,7 do 3,5 lumenu.

Vnitřní pohybový senzor by podle výrobce měl fungovat ze vzdálenosti 5-7 metrů. Velký vliv na tuto vzdálenost má pochopitelně umístění osvětlení. Na stropě funguje jak má, ale s ohledem na výšku stropu 250 cm na vzdálenost pět metrů určitě nereaguje. S tím počítejte spíše, když osvětlení umístíte na stěnu.

Kde doma využít

Napadá mě několik možností:

  • strop
  • šatní skříně uvnitř
  • šatní skříně zvenku na dveřích
  • schodiště
  • při cestování  (hotely, byty z AirBnB)
  • do stanu

Hodnocení

Za cenu cca 400,- Kč (Alza jich má skladem dost) získáte velmi slušně vypadající a fungující mobilní noční osvětlení. Xiaomi tady rozhodně musím pochválit. Jestli jste spořicí typ a neřešíte tolik záruku ani rychlost dodání, pak Vám doporučím Aliexpress, kde díky dotované dopravě zdarma ušetříte 100 až 150 korun.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec