Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Labyrinth: Honba za pokladem – svižná deskovka na potrápení mozku

Ne vždycky je čas na dlouhé hry. Labyrinth Honba za pokladem patří mezi ty, jimž můžete věnovat i jen pár minut a skvěle zabavit. Navíc je celé balení docela malé a hodí se tak i na cesty. O co ve hře jde?

[toc]

Jak se hraje

Hru tvoří sada karet, na nichž jsou nakreslená různá bludiště. V každém z nich jsou pak rozmístěny truhly s pokladem. Cílem hráčů je si mapu v duchu projít a spočítat, ke kolika truhlám se v daném bludišti dá dostat. Kdo první zavolá počet truhel, může kartu otočit a ověřit si, jestli se trefil. Pokud ano, kartu si nechá, v případě omylu hrají dále zbylí hráči. Zní to jednoduše, ale celý systém je prošpikován dalšími komplikacemi.

Tip: podívejte se také nejlepší deskové hry, které jsem pro vás vybral.

kompletní balení Labyrint Honba za pokladem

Na mapě se totiž nacházejí i dveře označené klíčem v jedné ze tří barev. Jak hráčům postupně přibývají karty, dostávají z banku klíče. Tím se jim zvětší celé bludiště, které musejí projít, protože díky klíči mohou projít jeho větší část. Jak si domyslíte, jde o slušný handikep, který hru skvěle balancuje.

Vítězem je ten, kdo má první karet.

Kolik zabere času

Jedna hra zabere jen pár minut. Časem se zlepšíte a najdete si vlastní metodu, jak proletět v duchu všechny možnosti v bludišti. A dětské mozečky jako často u tohoto typu her mají výhodu. Jsou prostě rychlejší a bystřejší. 🙂

Co stojí

Hra stojí pod 300 korun a koupit se dá třeba na Mall.cz.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec