Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Klask – zábavná hra s magnety pro dva

Na loňském Deskohraní jsme mezi jinými objevili i hru Klask. Líbíla se nám tak moc, až ji nakonec donesl Ježíšek.

Hru vymyslel Mikkel Bertelsen z Dánska a je postavená z velké části na magnetismu. Magnety ovládají herní figurky a jsou i v dalším důležitém herním prvku.

Design hry je typicky severský. Úsporný, dřevěný a bytelný.

Tip: podívejte se také nejlepší deskové hry, které jsem pro vás vybral.

Naše děti při hře

Principem KLASK připomíná fotbal. Proti sobě stojí dva hráči, kteří mají za úkol dát gól soupeři. Figurky jsou dvojdílné. Na herní desce je horní část, pod stolem pak ovládací kus, který se s horní částí spojí přes magnet. Magnety vnáší do pohybu figurky mírné zpoždění, které je ovlivněné u odporem dřevěné desky proti pohybu.

V pojetí KLASK klasickou bránu, kterou bráníte,  reprezentuje ďolík. Když do něj míček spadne, dostali jste gól. Jestliže hráč spadne do vlastní branky, také se to počítá jako gól. V zápalu boje se to stává často a musíte tak na bránu neustále myslet.

Aby to celé nebylo tak jednoduché, ve hře jsou vždy uprostřed umístěny tři plastové, uvnitř magnet ukrývající, objekty. V oficiální terminologii jsou to bisquits, my jim říkáme uhry. Jsou malé, bílé a protivné:) Jakmile se na jednoho z hráčů nalepí dva uhry, dostává gól. Oblíbeným fíglem je trefit uhr míčkem tak, aby se posunul na soupeřovu polovinu, čímž mu dost snížíte manévrovací pole.

Zaujalo vás to? Mrkněte na video přímo o hře. Hra není úplně z nejlevnějších, cena se pohybuje okolo 1200,- Kč. K dostání je třeba na Alze nebo na Mall.cz. Podle popisu je určena dětem od 8 let, ale naše Elenka ji hraje už od pěti bez problémů.

Obrázek: https://en.everybodywiki.com/KLASK

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec