Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Houpačka pro děti DIY

Jak děti rostly, chtěli jsme jim udělat pevnou houpačku. Samotné dřevěné sedátko jsme koupili už s domem a díky zásahu přítelkyně prošlo lehkou renovací. Zbývalo vyřešit, kam a jak zavěsit.

Nakonec jsme to vyřešili jednoduše. Místní šikula za 200,- Kč včetně materiálu svařil lešenářské trubky s výškou 260 cm a rozvorem lehce přes 150 cm, na horní trubku přidal háky pro bezpečné zavěšení. Starší orezlé trubky jsem přetřel jednou vrstvou speciální barvy v šedém odstínu (379,- Kč/plechovka).

Celá konstrukce je zapuštěna 60 cm v zemi, kde jsou trubky obložené starými cihlami a zalité betonem, co zbyl na domě.

Časová náročnost tak 3 hodiny čisté práce. Beton v zemi schnul několik dní, protože jsem jej nechal přikrytý kartonem, aby nepopraskal. Když to srovnám například s touto hrůzou v ceně bratru 2 200,- Kč, jsem rád, že máme vlastní originální kousek a za ušetřené peníze můžeme podniknout něco jiného.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec