Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Ethnos – povedená karetní fantasy strategie

Z Deskohraní 2018 jsme si dovezli tip na výbornou strategickou fantasy hru s názvem Ethos. Zaujala mě, i když k fantasy vůbec netíhnu. O čem Ethos je?

[toc]

Pro koho hra je

Hru můžete  hrát ve dvou až šesti lidech. Podle popisu je 14+, ale Samík ji zvládl už v sedmi velmi snadno.

Tip: podívejte se také nejlepší deskové hry, které jsem pro vás vybral.

Herní plán Ethnos.. Zdroj: www.svet-her.cz

Balení

V krabici je herní mapa, sada žetonů pro hraní, 12 balíčků karet s rasami, další doplňkové karty a žetony pro bodování zemí. Výbava je opravdu bohatá a i proto hra není úplně nejlevnější.

Jak se hraje

Cílem hry je obsazovat země na mapě. Každá země na na začátku přiřazené náhodně bodové ohodnocení. To se navíc změní pro každý Věk, jak se ve hře označují jednotlivá kola. Ta jsou celkem tři, při méně hráčích pak pouze dvě.

K obsazení zemí slouží karty celkem 12 ras, jako jsou Orkové, obři a další typičtí zástupci fantasy světa. Každá rasa má nějaké zvláštní funkce a výhody, které se vždy dočtete na každé herní kartě.

Tyto výhody celkem výrazně ovlivňují hráčskou strategii a mohou se dost podepsat na výsledky. Část hry je sice založena na náhodě, protože si berete z balíčku herní karty, jejichž obsah nevidíte, ale zbytek je vaše strategie a plánování.

Hra ve dvou vám zabere nejmíň hodinu a není to tedy nějaká rychlovka na volnou chvilku.

Představení hry Ethnos.

Ethnos pořídíte za cenu okolo 650 Kč třeba na Mall nebo levněji od některého z menších obchodů na Heuréce.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec