Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

Chromecast je povinný doplněk vaší telky

Chromecast od Google je na trhu už několik let. Kdo neví, o co jde, ve zkratce představím. Je to malý “počítač”, který přes HDMI kabel zapojíte do televize a přes něj pak můžete v televizoru pouštět prakticky cokoliv z telefonu či tabletu, jakmile jej připojíte na vaši domácí wifi.

Podpora aplikací pro Chromcast je už velmi široká. Nechybí streamovací služby jako HBO nebo Netflix, ale i třeba české iVysílání. Sledovat na velké obrazovce můžete i videa z Facebooku a pochopitelně YouTube, které patří Google.

Na obalu najdete mraky známých log

Chromecast tak nejenom, že vylepší obyčejné starší TV, ale usnadňuje i ovládání těch chytrých. Obsluha ovladačem pořád není ideální, na mobilu prostě zvládnete vše rychleji. Stačí spustit aplikaci, která Chromecast podporuje ťuknout na hranatou ikonu Chromecastu.

Navíc dodává další prvek divácké svobody. Nemusíte se vázat na aktuální vysílací čas, pouštíte si, kdy máte čas vy. My typicky až po osmé hodině večer.

Na trhu jsou aktuálně dva modely. Chromecast 3 stojí okolo 1100 Kč a podporuje rozlišení Full HD. Pokud už chcete slevovat video ve 4K, musíte pořídit Chromecast Ultra, který je o tisícikorunu dražší. Díky propojení s Google Home tak už můžete některá videa spouštět i hlasovým pokynem.

Za mě je Chromecast už povinná výbava.

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Už deset let žiju ve vlastním domě a je ze mě občasný a nešikovný kutil. Moje lepší polovička má zase cit pro krásné věci doma. Do blogu si odkládám, cokoliv mě okolo bydlení zaujalo, ale i tipy, jak trávit volný čas nebo ušetřit.

Přidat komentář

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec