Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec

KategorieZahrada

Výměna sekačky po šesti letech

V létě 2013 jsme koupili novou benzínovou sekačku. Po čtení mnoha recenzí jsem koupil model od značky AL-KO s označením Silver 51 BR-A Comfort 4 in 1. Po šesti letech se mi povedlo ohnout hřídel, opravu v prodejně Konvička v Přerově nacenili jen o fous levněji, než vyšla nová. Takže máme nástupce.

Stavíme vyvýšený záhon

Loni na podzim Marki vymyslela, že zrušíme zahrádku na původním místě a přesuneme ji do vyvýšeného záhonu. Jako obvykle v takovém projektu mi připadly pomocné práce:-) Kvůli terase jsme loni stihli jen část a letos finišujeme. Jaký je stav?

Vertikutátor: věrný přítel majitele zahrady. Co to je, kdy a jak používat?

Naše zahrada má okolo sedmi set metrů čtverečných. Většinu z ní tvoří travnatá plocha, která vyžaduje pravidelnou údržbu. Kromě obligátního sekání jde ještě o činnosti, které se opakují jen dva až třikrát do roka, ale pro stav trávníku – u nás v poctivém village style, žádný golfový green – jsou dost zásadní. Na jaře a na podzim prostě musíte zbavit trávník mrtvé hmoty, mechů a trošku...

Jak jsem objevil vysavač listí (Parkside z Lídlu)

Podzim v pubertě znamenal, že celá rodina naběhneme na zahradu a budeme hrabat listí ze sadu. Na vlastním domě tolik listí zatím nemám a na údržbu trávy si vystačím s vertikutátorem. Ale s novou terasou, kolem níž roste psí víno, vyvstala nutnost ji nějak efektivně a rychle od spadlého bordelu čistit. Jak? Vysavačem.

Houpačka pro děti DIY

Jak děti rostly, chtěli jsme jim udělat pevnou houpačku. Samotné dřevěné sedátko jsme koupili už s domem a díky zásahu přítelkyně prošlo lehkou renovací. Zbývalo vyřešit, kam a jak zavěsit.

Boj s plevelem a bolavými zády? Řešením je ploskořez!

Před pár lety jsme na jedné větší zahradě u známých řešili, jak udržují tak rozsáhlé plochy bez plevele. Kolik to musí stát času a hlavně těch bolavých zad. Obratem nám ukázali, v čem je trik. Plevel řeší ploskořezem. Ploskořez je zvláštní nástroj, který pohodlně podseknete kořeny plevele a poté jej stačí jen sesbírat. Mimoto kypříte horní část půdy. Musíte se s ním naučit pracovat, důležité je...

Inlivi 💡 Blog o bydlení a životě vůbec